ממחאה למחראה – ככה מנסים למסמס את המחאה שלנו


 כן, אני יודע. זו לא כותרת נעימה. קליטה? אולי, אבל לבטח לא נעימה. אז למה בחרתי דווקא אותה? התשובות בפנים:

בעיתוני הבוקר התבשרנו כי כבוד שר הפנים, מר אלי ישי, יצא מישיבת הממשלה בנוגע למסקנות וועדת טרכטנברג ע"מ להיפגש עם דפני ליף, לבקשתה. דפני ליף אולי היתה זו שביקשה את הפגישה, אבל אני סמוך ובטוח שאלי ישי קפץ על המציאה הזאת בשתי ידיים. לפי 'ידיעות אחרונות' "לאחר הפגישה מסרה ליף כי מצאה אצל השר אוזן קשבת וכי הפגישה היתה רצינית ועניינית"… הייתי יכול להמשיך לצטט עבורכם, אבל זה מספיק בשביל לעצור ולשאול WTF ?!?! הכצעקתה? אז לכל המבולבלים/ות, הנה תזכורת קצרה מי זה השר אלי ישי:

אלי ישי הוא אותו שר שביקש לגרש את ילדי העובדים הזרים (או בשם שאני מכבד יותר: מהגרי עבודה).

אלי ישי הוא שר הפנים שהמשיך במדיניות של חיסול שירותי הכבאות בישראל ובכך בהחלט תרם חלק גדול לשריפת הענק בכרמל, שגבתה מחיר כבד כ"כ בחיי אדם. (בישראל יש היום 3.6 כבאיות לאלף נפש, 160 כבאים למליון נפש ואפס אחד גדול במטוסי כיבוי – הרבה יותר נמוך מבכל מדינה מפותחת אחרת, כפי שניתן ללמוד בהרחבה כאן: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3994492,00.html)

http://news.walla.co.il/?w=/1/1776539&m=1&mid=106630

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3993367,00.html

אלי ישי הוא גם אותו אדם שאמר ש"הומואים ולסביות הם אנשים חולים"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3219893,00.html

ועתר לבג"ץ ביחד עם צמד החמד ברוך מרזל ואיתמר בן-גביר כנגד קיום מצעד הגאווה (נסו להיזכר מאיפה עוד אתם מכירים את השניים האלה, ששמם נקשר בכל מקרה של הסתה פרועה, הפרת החוק והדמוקרטיה ואלימות גזענית – תג מחיר, הסתה נגד רבין בזמנו, "משמר השכונות" ועוד ועוד).

http://news.walla.co.il/?w=/1/1125113

זה גם כמובן אותו אלי ישי שתמך לאורך כל הדרך בחוק הוד"לים, חוק שדפני ליף עצמה קראה לממשלה לבטל כ"צעד בונה אמון" בהפגנת ה-150 אלף. שרי הממשלה ואלי ישי בתוכם התעלמו ממנה בברוטאליות מהולה בחוצפה יהירה.

http://www.acb.org.il/Site/ContentSystem/ArticlePage.aspx?ArticleID=2012&CatID=61

ולא פחות חשוב, אולי אפילו הכי חשוב: האיש הזה, מר אלי ישי, יושב בממשלה שעושה הכל כדי לקדם בישראל מדינה אי-שוויונית יותר ויותר, מדינה רעה לרוב אזרחיה וטובה למיעוט נהנתנים בעלי הון עשירים, והוא נותן יד בתמיכה לכל פעולה שהממשלה הזאת עושה כדי לקדם את המדיניות הזאת. זאת הממשלה שמפקירה את אזרחיה, חד וחלק.

(העובדות, לפחות חלקן, מוכרות, אבל רק הרחבה אחת קטנה מתוך רבות אחרות: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3999410,00.html)

וזה גם האיש שעומד שנים רבות בראש מפלגה שמתהדרת במחלפות "חברתיות", אבל בפועל עושה הכל כדי להנציח את העוני (למה? כי היא מייצרת מצב שאותה אוכלוסייה מוחלשת ומדוכאת לא מצליחה לרכוש השכלה, אלא נהיית תלוייה במוסדות הצדקה של ש"ס יותר ויותר. וגם אלי ישי יודע: תלות = קולות בקלפי. זה רע, אבל זה נכון).

אז עם האיש הזה הלכה דפני ליף להיפגש. האם זהו האיש שאכן מעוניין בצדק חברתי לכל אדם באשר הוא אדם בישראל? אולי בתום לב, אולי מתוך תקווה אמיתית שנמר יכול להפוך את חבורבורותיו ואני לא מאשים אותה, אבל חבל לי שאלי ישי ירוויח מזה הון פוליטי. ופה בדיוק אני מגיע לנקודה הבאה שלי:

המחאה הזאת שלנו הוציאה חצי מליון איש ואישה לרחובות. היא גרמה לאנשים להתחיל לחשוב, לדבר. להתחיל לשאול שאלות. היא גרמה לנו ולרבים וטובים אחרים להתחיל לפקפק, להטיל ספק בדברים עמוסי השקרים שמלעיטים עלינו כל הזמן, כדי לספר לנו שאין לנו כסף בישראל, שחייבים לחסוך, שהגרעון מאיים ויכריע אותנו, שנהיה כמו יוון (שקר גס, חובותיה של ישראל הם לאזרחיה בעיקר, לעומת כלל החוב של יוון שהוא חיצוני – וזה הבדל מהותי, אבל על כך ארחיב בפעם אחרת). ובשם כל השקרים הללו הם מפריטים, מקצצים, לא משנים את מסגרת התקציב (ואל תפלו למילה "פורצים" את מסגרת התקציב כי היא דמגוגיה, אנחנו לא גנבים ולא שודדים. אפשר לשנות וזה נשמע אחרת לגמרי).

שימו לב לגרף הבא:

 https://idoteschner.files.wordpress.com/2011/10/01.jpg

זה גרף שמראה כמה המדינה מגדילה את התקציב שלה משנה לשנה, בהתאם לגודל אוכלוסיה שגדלה, השקעות בתשתיות וכו'. הממוצע באדום. ובמסגרת הציור השבועי לילד – איפה ישראל?

נכון, בסוף. לא משקיעה בנו שקל יותר ולמעשה זה אומר שתקציב המדינה קטן משנה לשנה (כי האוכלוסייה בישראל גדלה וכי צריך כל הזמן להשקיע עוד בהכל, בעוד שסכום התקציב אינו משתנה!)

וזאת מדיניות שהיא תוצרה הגאה של ממשלת ישראל, של ביבי ושריה "החברתיים" ליברמן וישי.

גם ליברמן עכשיו כבר לא פאשיסט וגזען. גם הוא מנסה להיות "חברתי" עכשיו.

וביבי, בחוכמתו כי רבה, זימן וועדה שתמליץ שלא לשנות את מסגרת התקציב (אותו תקציב שרק קטן כל שנה), אלא מקסימום לקחת מהבטחון – והשרים, לפחות למראית עין, יתגוששו לפנינו על הדבר הזה ולא אלי ישי, ולא אף אחד אחר בממשלה, יבוא ויגיד 'חבר'ה, אולי נגדיל את התקציב?'

אז עם כל הכבוד המחאה היא לא (רק) של דפני ליף. היא גם שלה, והיא קודם כל ובעיקר שלנו. ואנחנו לא מאמינים לשקרים של ביבי, ליברמן, שטייניץ, טרכטנברג או ישי – אף אחד מכם אינו "חברתי" וכולכם ביחד תרמתם את חלקכם ליצירת המצב הקיים. המשנה לממונה על התקציב יספר לנו שהמתמחים רדופי תאוות בצע, אתם תמשיכו ותגידו שהבעיה היא הריכוזיות במשק ושצריך להפריט עוד, אבל אנחנו כבר לא מאמינים לכם. המצב חרא ואתם אפילו לא מוכנים לנקות את הלכלוך שעשיתם, רק מאשימים אחרים. לא ניתן לכם לקחת לנו את המחאה, גם אם אלי ישי נפגש ברוב הוד והדר עם דפני ליף, כי את הרפש שדבק בכם אף אחד לא ינקה.

המחאה שלנו ואנחנו נמשיך אותה עד שתלכו, עד שנשנה פה מן היסוד, וננצח.

"להם יש את הרובים, לנו יש את המספרים. אנחנו ננצח." ג'ים מוריסון שר, אני מוסיף 'אמן'.

מודעות פרסומת

~ של idoteschner ב- אוקטובר 10, 2011.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

 
%d בלוגרים אהבו את זה: